کارآفرینان برتر(سعیده قدس و مجید قنادان)

کارآفرینان برتر(سعیده قدس و مجید قنادان)

سعیده قدس، موسسه خیریه محک:

نقش کار آفرینی در توسعه افتصادی و اجتماعی:

۱:موجب گرد آوری پس انداز های بی  هدف و سرگردان و تشکیل سرمایه
۲: منجر به ایجاد اشتغال در مقیاس وسیع
۳:توزیع مجدد ثروت و درآمد
۴:تحرک منابع و سرمایه های راکد و بی فایده
۵:بهبود کیفیت زندگی و ابداع و توسعه کالا و رونق امور
۶:موجب افزایش سود اجتماعی از طریق دولت

سعیده قدس و سیر زندگی و فعالیت

زندگی و روزگار سعیده قدس:
در سال ۱۳۳۰ در تهران متولد گشت.اولین فرزند از پنج فرزند خانواده و پدر و مادری با سواد و فرهیخته و زندگی بدون کمبود، اولین رشته تحصیل سعیده رشته حقوق بود که نتوانست در این رشته قبول شود و در رشته  جغرافیا موفق شد به دلیل علاقه زیاد ب طبیعت و گردشگری،همه چیز خوب بود تا زمانی که در سال ۱۳۵۰ پدر فوت کرد وموجب تغیر و احساس مسولیت خاصی برای سعیده قدس شد طوری که مسیر زندگی  اش تغیر کرد، حتی عمو و دایی اعلام به کفالت آن ها کردند اما مادر و بچه ها نپذرفتند و شرایط سخت را قبول کردند.

یک کلیپ درباره ۱۳ خصوصیت برای کارآفرین موفق را در اینجا ببینید

شعری که بیان کننده سرمشق های ذهن اوست:

گر مرد رهی میان خون باید رفت
از پا چو فتاده سرنگون باید رفت
تو پای به ره بنه و هیچ مگوی
ره خود بگویدت که چون باید رفت

مجید قنادان، کارخانه‌جات مجید:

کارآفرین بزرگ ملی:

کسب رتبه اول کارآفرینی و اعطای لوح تقدیر و تندیس بلورین در سالهای متعدد، کسب رتبه اول و معرفی واحد نمونه استاندارد و نیز اعطای لوح تقدیر و تندیس بلورین، کسب رتبه اول بعنوان برترین واحد تولیدی و مقام بهترین صادر کننده از طرف معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و دریافت لوح تقدیر و تندیس بلورین در چند سال اخیر در رشته های متعدد از افتخارات این مدیر موفق در صنعت غذای کشور بوده است.
اکنون محصولات متعدد این مجتمع تولیدی با برندهای تجاری مجید، دلنوش، جمشید،
ملوانان چابهار، شفا و ریبوتا تولید و در مناطق مختلف ایران و جهان توزیع می گردند.
او جزء اولین تولیدکنندگانی بود که پس از اخذ استاندارد ملی ایران برای محصولات خود اقدام لازم در جهت اخذ استانداردهای بین المللی را انجام و در کوتاهترین زمان ممکن استانداردهای ISO و HACCP را با توجه به شرایط مطلوب واحدهای تولیدی خود و تایید آنها از طرف کارشناسان موسسات بین المللی دریافت نمود.
مجید اکنون جهانی شده، افتخارات بین المللی در زمینه عقد قراردادهای برون مرزی بدست آورده و قله های زیادی در اعتلای صنعت غذای کشور و ترویج آن در خارج از این مرز و بوم را فتح نموده است اما او می گوید: این همه مقام و منصب از بدو فعالیتم تاکنون هرگز باعث نشده اند که گذشته خود را فراموش کرده و تحت تاثیر موقعیت جدیدم قرار بگیرم و اگر این تصور در ذهنم متجلی شود آن لحظه زمان پایان موفقیتهایم خواهد بود.

توصیه آخر:

و اما توصیه من به جوانان این مرز و بوم: عزیزان من، شما در کشوری زندگی می کنید که برخوردار از پتانسیلهای بسیار بالایی است. خلاقیت و شکوفایی بعنوان مهمترین سرمایه زندگی در وجود اکثر شما بوفور دیده می شود. بر این تصور نباشید که لازمه کسب موفقیت، داشتن فقط سرمایه مادی است. با توکل به خداوند بزرگ و اعتقاد به توانمندیهای خودتان خیلی زود به خودباوری رسیده و استعدادهای شما شکوفا می گردد. با ورود به این مقوله خواهید فهمید که فعل خواستن بر تمام مشکلات فائق خواهد آمد.
باور کنید همانطور که ما توانستیم شما نیز می توانید.

بیشتر:
فعالین کار آفرینی اجتماعی
کتاب اصلاح فرهنگ نگرش اشتغال در جوانان
(کارآفرینان برتر(سعیده قدس و مجید قنادان))ارسال دیدگاه

اطلاعیه ها