روشنگری ماه گویان

روشنگری ماه گویان

روشنگری ماه گویان

سال ۱۳۴۶ در جوار حرم حسین بن علی(ع)، کودکی پا بر خاک نهاد، و اولین تصویری که در چشمان زیبایش نقش بست، گنبد طلائی سید الشهداء بود. پدر، نامش را محمدحسن گذارد، و تحت تربیت اسلامی خود او را پرورش داد. پدرش، شیخ حسین، از اهالی دشتی استان بوشهر به شمار می رفت که به قصد مجاور شدن به کربلا مهاجرت کرده بود. محمد حسن، بعد از طی دوران کودکی به مدرسه رفت، و در زمان تحصیل در دبیرستان، ذکر مصیبت اهل بیت (ع) را بر روی منبر آغاز کرد.

12597_orig-300x210

با پایان دوره سطح حوزه علمیه و همچنین اخذ مدرک دیپلم کلاسیک، به مدت ۵ سال در محضر آیات عظام تبریزی، علوی گرگانی و وحید خراسانی، درس خارج فقه را گذراند، و توسط حضرت آیه الله خامنه ای معمم گشت، و بعد از مدتی توانست مدرک کارشناسی خود را در حقوق بین الملل دریافت نماید. ابراهیمی به زبانهای انگلیسی و اسپانیولی و عربی تسلط کامل داشت و با زبانهای فرانسوی، آلمانی و … در حد رفع نیاز، آشنا بود. به طوریکه در مدرسه حجتیه، مجتمع شهید بهشتی و مدارس حوزه علمیه نحوه مکامله عربی و انگلیسی را به طلاب آموزش می داد. او در سال ۱۳۶۹ جهت تبلیغ دین اسلام به بوشهر مهاجرت کرد و از سال ۱۳۷۵ به همکاری با سازمان مدارس خارج از کشور پرداخت. آنگاه برای مدتی مسئولیت امور حقوقی مرکز جهانی اهل بیت (ع) را پذیرفت. حضور او در کشورهای حوزه کارائیب (سورینام، ترینیدادوتوباگو و گویان) و کشورهای عربی باعث شد، جمع کثیری از مردم به حقیقت ولایت امیرمؤمنان آگاه شوند. در سال ۱۳۸۱، ابراهیمی برای مدت دو سال به کشور گویان در آمریکای جنوبی رفت، و با وجود مشکلات و شرایط خاص این کشور، فعالانه با سمت مدیریت کالج مطالعات اسلامی، به خدمت پرداخت.

شهید حجت الاسلام محمدحسن ابراهیمی رایزن فرهنگی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران و مدیر کالج مطالعات اسلامی در کشور گویان، از جمله شهدایی است که در راه خدمت و نشر ارزش های اهل بیت و انقلاب اسلامی در سراسر دنیا، از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و همواره خاری در چشم دشمنان اهل بیت و انقلاب اسلامی به شمار رفته است، و در نهایت به دست عمّال و مزدوران استکبار جهانی که تاب فراگیری ارزش های انقلاب اسلامی در سایر کشورها را ندارند و به دستور مستقیم  CIA به شهادت رسید.

حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد حسن ابراهیمی امام جمعه جرج تاون پایتخت گویان، در روز چهاردهم فروردین ماه سال ۱۳۸۳، در سن ۳۷ سالگی، از مقابل کالج، محل تدریس خود ربوده شد؛ و ۳۴ روز بعد (۱۷ اردیبهشت ماه)، پیکر خون آلودش را با دستانی بسته در حالی که مشخص بود شکنجه های بسیاری را متحمل شده، در ۴۶ کیلومتری جرج تاون در یک گودال یافتند.

پیکر پاک او را در شهر قم به خاک سپردند. از او یک فرزند به نام فاطمه به یادگار مانده است.

%d9%be%db%8c%d8%a7%d9%85

 ارسال دیدگاه

اطلاعیه ها